Unikāls "Velosolutions" veloparks Upesciemā!

Upesciema Veloparks

Kas ir "Upesciema Veloparks"?

Veloparks tika atvērts 20. oktobrī! Veloparka atklāšana bija plānota 2021. gada augusta beigās/septembra sākumā, bet sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem pret Covid-19, trases atklāšanas pasākums vēl nav plānots.

Veloparka mērķis ir radīt vidi, kur gan mazi bērni, gan pieredzējuši braucēji justos droši un spētu aktīvi pavadīt brīvo laiku, veicinot veselīgu dzīvesveidu un vienlaikus apgūstot jaunas iemaņas un prasmes.

2021.gada Jūlijā tika uzsākti Upesciema "Velosolutions" velotrases būvniecības darbi.Trasē ir integrēti dažādi inovatīvi un iepriekš neredzēti elementi, kas pielāgoti dažādiem braucamrīkiem.

Blakus Velosolutions velotrasei atrodas arī piedzīvojumu velotrase “BTA Velozinis”, kas paredzēta pašiem mazākajiem velo entuziastiem.

Kas atrodas veloparkā?

Galvenā centrālā objekta - asfalta velotrases dizains un pielietojuma funkcijas rada infrastruktūru, kur vienlaicīgi var darboties jebkura vecuma, prasmju braucēji ar visdažādākajiem pārvietošanās līdzekļiem. Velotrases multifunkcionālais dizains nodrošina aktivitātes skūteristiem, skrituļslidotājiem, 'skrituļdēlotājiem' un, protams, velobraucējiem. Trases dizains piemērots arī dažāda veida sacensību un sporta aktivitāšu rīkošanai.

Unikālā dizaina kombinācijā Upesciema asfalta velotrase tiek papildināta ar dažādiem inovatīviem elementiem, piemēram, asfalta trīs lēcienu līniju, iespaidīga izmēra ieliektu koka sienu (angļu val. wallride), mini-rampu un citām skeitparka industrijas iedvesmotām konstrukcijam.

Blakus asfalta velotrasei izbūvēta piedzīvojumu trase “BTA Velozinis”, kas attīsta velobraucējus, izglītojot par drošu braukšanu pilsētvidē. Velotrase sastāv no dažādiem modulāriem koka un metāla elementiem, kas imitē pilsētas infrastruktūru, rada izpratni par satiksmi un sagatavo tai ikvienu velobraucēju. Trase māca pārvarēt tādus šķēršļus, kā trepes, virāžas, bedres un šauras trotuāru apmalītes. Katrs trases elements ir radīts pēc iespējas precīzāk imitējot reālu pilsētvidi, lai ikviens var kļūt par pārliecinātu velobraucēju.